Thursday, May 26, 2022
HomeFUTBOLLI NDËRKOMBËTARPogba tregohet i ashpër me Man Unitedin, shpreson rikthimin te Juventusi

Pogba tregohet i ashpër me Man Unitedin, shpreson rikthimin te Juventusi

Paul Pogba përsëriti se nuk ka marrë ende një vendim për të ardhmen e tij, derisa shpreson në një rikthim te Juventusi.

Kontrata e tij do të skadojë më 30 qershor dhe një marrëveshje e re duket sinqerisht e pamundur në këtë fazë, veçanërisht pasi Manchester United ende nuk ka një zgjedhje të fortë për trajnerin e tyre pas trajnerit të përkohshëm Ralf Rangnick.

Reprezentuesi francez është lidhur shumë me një periudhë të dytë në Juventus, pasi luajti atje nga 2012 deri në 2016.

“Nuk kam vendosur ende asgjë. Mund të vendos nesër ose gjatë verës, por tani për tani dua ta mbyll sezonin në mënyrën më të mirë”, deklaroi Pogba për TeleFoot.

“Objektivi im është të luaj Kupën e Botës dhe shpresoj ta fitoj atë për edicionin e dytë radhazi”.

29-vjeçari do të kishte shumë pak mundësi nëse do të largohej nga Manchester United, me Juventusin që përballet me konkurrencën nga Real Madrid dhe Paris Saint-Germain.

“Është e vështirë të gjykosh një sezon me një ndryshim drejtues dhe kaq shumë lëndime. Dua të fitoj tituj dhe të sfidoj për diçka, por këtë sezon ne jemi tashmë jashtë garës për gjithçka dhe Manchester United nuk ka fituar asgjë për vite me radhë. Kjo është shumë e trishtueshme”, vazhdoi ai.

Gjatë qëndrimit të Pogbas në Old Trafford, Manchester United ka fituar vetëm dy herë Kupën e Ligës në 2010 dhe 2017 dhe Ligën e Evropës në vitin 2017.

Me Juventusin, ai fitoi titullin e Serie A katër herë radhazi, dy edicione të Kupës së Italisë dhe dy edicione të Superkupës së Italisë.

TË FUNDIT NGA FUTBOLLI VENDOR /

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Të fundit /

Recent Comments