Thursday, May 26, 2022
HomeKRYESOREUsyk mund të largohet nga lufta në Ukrainë dhe të zhvillojë revanshin...

Usyk mund të largohet nga lufta në Ukrainë dhe të zhvillojë revanshin kundër Joshuas

Boksieri ukrainas dhe kampioni aktual i botës në peshën e rëndë në boks, Oleksandr Usyk mund të largohet nga mbrojtja territoriale e vendit të tij për t’u përgatitur për revanshin kundër Anthony Joshuas, që duhet të zhvillohet në qershor 2022.

Usyk, 35 vjeçar, iu bashkua Mbrojtjes Territoriale të Kievit për të ndihmuar luftën e Ukrainës kundër sulmeve ruse muajin e kaluar, gjë që e vuri në dyshim luftën e tij kundër britanikun Joshua, njofton DailyMail.

Por tani, promotori i Joshuas, Hearn, ka zbuluar se ai pret që lufta të vazhdojë siç ishte planifikuar fillimisht.

Siç raportohet nga talkSPORT, ai tha: “A po ndodh AJ vs Usyk tani? Unë në fakt mendoj se po. Unë në fakt mendoj se lufta do të ndodhë më pas dhe do të ndodhë në qershor”.

Joshua humbi luftën e dytë të karrierës së tij kundër Usyk në stadiumin Tottenham Hotspur në shtator të vitit të kaluar, me gjyqtarët që vendosën me vendim unanim.

TË FUNDIT NGA FUTBOLLI VENDOR /

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Të fundit /

Recent Comments