Thursday, May 26, 2022
HomeFUTBOLLI NDËRKOMBËTARMbyllet pjesa e parë e El Clasico, Barcelona me epërsi të dyfishtë

Mbyllet pjesa e parë e El Clasico, Barcelona me epërsi të dyfishtë

Është mbyllur pjesa e parë mes Real Madridit dhe Barcelonës, ku katalunasit po udhëheqin me dy gola epërsi.

Golin e parë në ndeshje e shënoi Aubameyang në minutën e 29-të të takimit, ndërsa vetëm nëntë minuta më vonë këtë epërsi e dyfshoi Arajuo.

Barcelona e dominoi në tërësi pjesën e parë ndaj “Mbretërve”, teksa për Realin shancë të mirë pati Vinicius i cili u gjend përballë portierit por nuk arriti të shënojë.

TË FUNDIT NGA FUTBOLLI VENDOR /

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Të fundit /

Recent Comments