Thursday, May 26, 2022
HomeFUTBOLLI NDËRKOMBËTAR“Kosova është Shqipëri”, sherr mes tifozëve skocezë dhe atyre serbë

“Kosova është Shqipëri”, sherr mes tifozëve skocezë dhe atyre serbë

Para dy ditëve është luajtur edhe takimi i kthimit në Europa League mes Crvena Zvezda dhe Rangers, sfidë në të cilën preu biletën për në çerekfinale skuadra skoceze.

Por një tjetër episod është publikuar nga “Republika”. Sipas burimit në fjalë një grup tifozësh është dëgjuar teksa thërrisnin “Kosova është Shqipëri”, ku më pas ka filluar edhe sherri mes dy tifozerive.

“Republika” në Serbi shkruan se ata u përplasën jashtë hotelit “Metropol” pikërisht prej thirrjes së mësipërme.

TË FUNDIT NGA FUTBOLLI VENDOR /

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Të fundit /

Recent Comments