Thursday, May 26, 2022
HomeFUTBOLLI VENDORFormacionet zyrtare: Malisheva – Gjilani

Formacionet zyrtare: Malisheva – Gjilani

Janë bërë publike formacionet zyrtare për ndeshjen Malisheva – Gjilani që luhet në kuadër të xhiros së 26-të në Superligë.

Malisheva kërkon fitoren e katërt radhazi ndaj Gjilanit për ta bërë më të lehtë qëndrimin në Superligë.

Kurse, Gjilani vjen pas dy barazimeve në ligë dhe një humbje në Kupën e Kosovës.

Skuadra e Ismet Munishit kërkon fitore për të mbajtur hapin në garën për titullin e kampionit.

Mërgim Pefqeli, Soboëale dhe Xhevdet Shabani e përbëjnë treshen e sulmit për vendasit.

Ismet Munishi ka vendosur të luajë në sulm me treshen Shend Kelmendi, Gerhard Prognin dhe Blerim Krasniqin.

Malisheva – Gjilani luhet nga ora 13:00.

TË FUNDIT NGA FUTBOLLI VENDOR /

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Të fundit /

Recent Comments