Thursday, May 26, 2022
HomeFUTBOLLI VENDORLlapi mposht Gjilanin dhe kualifikohet në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës

Llapi mposht Gjilanin dhe kualifikohet në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës

Llapi ka kaluar në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës, pasi ka mposhtur Gjilanin me rezultat 2-0.

Pjesa e parë u mbyll me rezultatin 0-0.

Drilon Fazliu shënoi me kokë në minutën e 85-të për t’i kaluar në epërsi vendasit.

Llapi kishte mundësi që ta dyfishonte rezultatin me Firminon, por penalltinë e tij e priti portieri Enea Koliçi.

Për 2-0 shënoi Alef Firimino në minutën e 90+1 pas asistimit të Valmir Veliut.

TË FUNDIT NGA FUTBOLLI VENDOR /

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Të fundit /

Recent Comments