Thursday, May 26, 2022
HomeFUTBOLLI NDËRKOMBËTARFormacionet startuese: Lille - Chelsea

Formacionet startuese: Lille – Chelsea

Chelsea është mysafir i Lille në Stade Pierre-Mauroy për ndeshjen kthyese të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve.

Blutë e fituan me rezultat 2-0 takimin e parë të zhvilluar në Stamford Bridge, ashtu që janë favoritë për të vazhduar në çerekfinale.

Trajnerët Jocelyn Gourvennec dhe Thomas Tuchel i kanë zgjedhur skuadrat që do të zbresin në fushë nga minuta e parë.

Formacioni startues i Lille:  Leo Jardim; Çelik, Fonte, Botman, Djalo; Bamba, Andre, Xeka, Gudmundsson; Yilmaz, David.

Formacioni startues i Chelseat: Mendy; Christensen, Thiago Silva, Rüdiger; Azpilicueta, Kovacic, Jorginho, Kante, Marcos Alonso; Havertz, Pulisic.

TË FUNDIT NGA FUTBOLLI VENDOR /

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Të fundit /

Recent Comments