Thursday, May 26, 2022
HomeKRYESOREWenger thotë se FFK-ja e ka bërë zgjedhjen e duhur për trajnerin...

Wenger thotë se FFK-ja e ka bërë zgjedhjen e duhur për trajnerin Giresse

ekniku i njohur francez, Arsene Wenger ka vlerësuar se Kosova ka bërë zgjedhjen e duhur kur ia besoi bashkëkombasit të tij, Alain Giresse drejtimin e kombëtares së futbollit.

Në një përgjigje për gazetarin – Arlind Sadiku, ai ka thënë se ish-përfaqësuesi i kombëtares franceze, i posedon tiparet e duhura për këtë detyrë

.“Kompetencë. Inteligjencë. Pasion. Dhe shpirt i madh futbollistik”, I ka radhitur Ëenger cilësitë e Giresse.

 “Ju e keni bërë zgjedhjen e duhur”.

Giresse e mori detyrën në shkurt, ndërsa punën me Dardanët e nis në miqësoret kundër Burkina Fasos, më 24 mars dhe Zvicrës, më 29 mars.

TË FUNDIT NGA FUTBOLLI VENDOR /

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Të fundit /

Recent Comments