Thursday, May 26, 2022
HomeFUTBOLLI NDËRKOMBËTARUshtarët rusë vrasin ish-sulmuesin e Shakhtar Donetsk

Ushtarët rusë vrasin ish-sulmuesin e Shakhtar Donetsk

Shakhtar Donetsk përdori mediat social për të njoftuar vdekjen e Vladimir Rogovskiy, një ish-sulmues i ekipit që vdiq pas bombardimeve ruse kundër Ukrainës.

Ai thuhet se u vra pas ofensivave ruse kundër qyteteve Kherson dhe Kharvov.

Vladimiri luajti për 7 vite në ekip, pikërisht nga viti 1975 deri në 1982. Ai bëri 224 ndeshje dhe shënoi 25 gola, duke ndihmuar në fushatën e kampionit të Kupës së Bashkimit Sovjetik. Vladimir ishte lojtari i parë në ekip që shënoi një gol në garat evropiane.

TË FUNDIT NGA FUTBOLLI VENDOR /

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Të fundit /

Recent Comments