Thursday, May 26, 2022
HomeFUTBOLLI NDËRKOMBËTARLille nxjerr në ankand fanellat e ndeshjes së fundit për t’i ndihmuar...

Lille nxjerr në ankand fanellat e ndeshjes së fundit për t’i ndihmuar refugjatët ukrainas, ja sa kushton ajo e Edon Zhegrovës

Xhiro e 28-të në elitën e futbollit francez Ligue 1 ka filluar me sfidën Lille – St Etienne.

Kjo ndeshje përfundoi ashtu siç filloi me rezultat të bardhë 0-0, pasi përkundër rasteve të mira shënimi gola nuk pati në këtë sfidë.https://04d28a96fdcbf8a93aa2c01d49f7dfa0.safeframe.googlesyndication.com/safeframe/1-0-38/html/container.html

Sulmuesi i Kosovës, Edon Zhegrova u paraqit në këtë sfidë në 30 minutat e fundit, kur u fut nga banka në vend të Hatem Ben Arfas.

Skuadra e Edon Zhegrovës, Lille ka bërë një gjest shumë të bukur për t’i ndalë në ndihmë popullit ukrainas. Lille ka vendosur t’i nxjerr në ankand fanellat e kësaj sfide.https://04d28a96fdcbf8a93aa2c01d49f7dfa0.safeframe.googlesyndication.com/safeframe/1-0-38/html/container.html

“Deri të dielën një ankand i fanellave të veshura do të mbledh fonde, për t’i dhuruar Fondacionit Lille në mënyrë që të solidarizohemi me Ukrainën duke i ndihmuar, fëmijët, gratë dhe burrat e prekur nga kjo krizë”, thuhet në njoftimin e Lille.

Ankandi ka filluar tanimë dhe Lille po pret që të ketë sa më shumë para të mbledhura për t’i ndihmuar refugjatët ukrainas.

Deri më tani për faenllën e Edon Zhegrovës janë ofruar 164 euro, derisa më së shumti janë ofruar për fanellën e Hatem Ben Arfas 335.

Ky ankand do të jetë i hapur deri më datën 19 mars.

TË FUNDIT NGA FUTBOLLI VENDOR /

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Të fundit /

Recent Comments