Thursday, May 26, 2022
HomeFUTBOLLI NDËRKOMBËTARLojtarë apo robotë, Real Madrid stërvitet me maska oksigjeni (VIDEO)

Lojtarë apo robotë, Real Madrid stërvitet me maska oksigjeni (VIDEO)

Real Madrid ka përmirësuar regjimin e tij të stërvitjes ndërsa përgatitet për t’u përballur me Athletic Club në çerekfinalen e Copa del Rey duke bërë një test të pazakontë fitnesi të enjten.

Maskat e hipoksisë u përdorën të enjten nga ata që ishin në dispozicion, megjithëse Carlo Ancelotti i mungonin Vinicius Junior, Casemiro, Eder Militao, Rodrygo Goes dhe Fede Valverde.

Trajneri i fitnesit Antonio Pintus e përdori seancën si një mini parasezon pa lojë këtë fundjavë. Pintus përfitoi për të vënë në provë aftësinë e lojtarëve të tij.

Disa anëtarë të skuadrës morën pjesë në ushtrime me intensitet të lartë me një maskë oksigjeni që përdorej më parë gjatë verës.

Marco Asensio dhe Mariano Diaz u stërvitën jashtë skuadrës ndërsa vazhdojnë rikuperimin e tyre, ndërsa Dani Carvajal punoi i vetëm pas rikthimit të tij në aksion pas një periudhe jashtë fushave për shkak të Covid-19.

TË FUNDIT NGA FUTBOLLI VENDOR /

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Të fundit /

Recent Comments