Thursday, May 26, 2022
HomeFUTBOLLI MBARËKOMBËTARCHRISTOPH DAUM NUK ËSHTË KONTAKTUAR NGA FFK-JA

CHRISTOPH DAUM NUK ËSHTË KONTAKTUAR NGA FFK-JA

Christoph Daum nuk është në opsion për trajner të Kombëtares së Kosovës në futboll.

Gazetari i sportit, Shkelqim Xhaqkaj ka hedhur poshtë mundësinë që tekniku gjerman Daum të merr drejtimin e ‘Dardanëve’.

“Trajneri gjerman Christoph Daum nuk është kontaktuar nga FFK-ja dhe nuk pritet të jetë trajner i Kombëtares së Kosovës. Sipas burimeve të mia, Federata e Futbollit e Kosovës deri më sot nuk e ka kontaktuar trajnerin Christoph Daum për të biseduar për mundësinë e angazhimit të tij si trajner i “Dardanëve”, ka shkruar Xhaqkaj.

TË FUNDIT NGA FUTBOLLI VENDOR /

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Të fundit /

Recent Comments