Thursday, May 26, 2022
HomeFUTBOLLI NDËRKOMBËTARLiverpooli mposht Arsenalin dhe kualifikohet në finale të ‘Carabao CUP’

Liverpooli mposht Arsenalin dhe kualifikohet në finale të ‘Carabao CUP’

Liverpooli ka shënuar fitore me rezultat 0 – 2 në ndeshjen kthyese të gjysmëfinales ndaj Arsenalit, në Carabao Cup.

Sulmuesi portugez ishte heroi i kësaj mbrëmje me dy golat e tij.

Jota shënoi për 0 – 1 në minutën e 19-të, pas asistimit të Alexander – Arnold.

Pjesa e parë u mbyll me rezultatin 0 – 1 në të mirë të mysafirëve.

Kur pritej që Arsenali ta barazonte rezultatin, ndodhi e kundërta, Liverpooli shënoi për 0 -2 me Jotën në minutën e 79-të.

Liverpooli në finale të Carabao Cup do të takohet me Chelsean më 27 shkurt të këtij viti.

TË FUNDIT NGA FUTBOLLI VENDOR /

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Të fundit /

Recent Comments