Thursday, May 26, 2022
HomeFUTBOLLI MBARËKOMBËTARXhaka: Ndeshja me Serbinë, momenti më i madh në karrierë

Xhaka: Ndeshja me Serbinë, momenti më i madh në karrierë

Granit Xhaka e ka kujtuar ndeshjen historike me Serbinë, ku ai së bashku me Xherdan Shaqirin ia kishin siguruar fitoren Zvicrës në Kampionatin Botëror, që ishte mbajtur në Rusi.

Dy futbollistët kosovarë kishin festuar duke e formuar me duar shqiponjën dykrenore, një simbol i shqiptarëve ky, shkruan Express.

Dhe, në një bashkëbisedim në rrjetin social “Tik Tok”, futbollisti i Arsenalit ndër të tjera e ka kujtuar atë ndeshje, e cila i ka mbetur në kujtesë të pashlyeshme, jo vetëm atij, por edhe krejt shqiptarëve.

Kjo për faktin se kjo ndeshje ishte më shumë se një lojë futbolli.

Për më tepër mund ta ndiqni videon më poshtë. 

https://streamja.com/embed/p6WqK

TË FUNDIT NGA FUTBOLLI VENDOR /

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Të fundit /

Recent Comments