Thursday, May 26, 2022
HomeFUTBOLLI NDËRKOMBËTARJuventusi fiton ndaj Udinesez, presion zonës Champions

Juventusi fiton ndaj Udinesez, presion zonës Champions

Juventusi nuk shkëlqen, por merr tre pikë me shumë vlera kundër Udinese me rezultatin e pastër 2-0. Bardhezinjtë shkojnë në kuotën e 41 pikëve, po aq sa Atalanta që luan nesër me Interin dhe ka edhe një ndeshje tjetër më pak.

Takimi i sotëm u zhbllokua shpejt dhe ishte Paulo Dybala ai që e çoi topin në rrjetë pas 19 minutash lojës. 45 minutat e para nuk regjistruan raste serioze në portat respektive, kurse në të dytën Juventusi ishte më i rrezikshëm.

Cuadrado me goditje dënimi vuri në vështirësi portierin Padelli, kurse Dybala katër minuta më pas (65’) e çoi topin ngjitur me shtyllën e majtë pingule. Për t’i myllur llogaritë ka mednuar Ëeston Mckennie.

Mesfushori nuk fali pas një krosimi të De Sciglio dhe me kokë e çoi topin në rrjetë, duke i mbyllur llogaritë me Udinesen që pëson humbjen e dytë radhazi, kurse Juventusi regjistron fitoren e katërt në pesë ndeshjet e fundit.

TË FUNDIT NGA FUTBOLLI VENDOR /

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Të fundit /

Recent Comments