Monday, January 17, 2022
HomeFUTBOLLI NDËRKOMBËTARLille beson shumë të Zhegrova, trajneri e fton në ndeshjen kundër Marseilles

Lille beson shumë të Zhegrova, trajneri e fton në ndeshjen kundër Marseilles

Trajneri i Lille, Jocelyn Gourvennec në konferencën për shtyp par ndeshjes me Marseillen  ka folur edhe për transferimin e ri të klubit, Edon Zhegrova.

Gourvennec ia ka bërë të qartë se ka shumë konkurrencë në skuadër dhe duhet të dëshmojë veten.

Ai gjithashtu ka konfirmuar se do të ftohet në skuadër për sfidën që Lille e zhvillon të dielën me Marseille, por nuk ka treguar nëse do të debutojë me kampionin e Francës.

‘Edoni është mirë. Ai kishte stërvitur me Baselin. Ai do të udhëtojë me ne. Është mirë që ai është menjëherë me ne. Edoni është i lumtur që është këtu. Është një lojtar me potencial të madh dhe ka shumë dëshirë”, ka thënë trajneri francez.

TË FUNDIT NGA FUTBOLLI VENDOR /

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Të fundit /

Recent Comments