Friday, January 28, 2022
HomeFUTBOLLI VENDORDukagjini vazhdon më risi, ky është braziliani i radhës që u prezantua...

Dukagjini vazhdon më risi, ky është braziliani i radhës që u prezantua sot

Skuadra e Dukagjinit do të jetë njëri nga rivalët më të fortë në stinorin pranveror ani pse synim e ka mbetjen në elitën e futbollit kosovar.

Skuadra nga Klina sot ka prezantuar futbollistin brazilian 𝑽𝒊𝒕𝒐𝒓 𝑯𝒖𝒈𝒐 𝑳𝒆𝒊𝒕𝒆 𝑷𝒆𝒓𝒖𝒔𝒔𝒆𝒔, që do ta ndihmojë ekipin e Armend Dallkut në pranverë drejt arritjes së objektivave.

Njoftimi i plotë i FC Dukagjinit:

𝑽𝒊𝒕𝒐𝒓 𝑯𝒖𝒈𝒐 𝑳𝒆𝒊𝒕𝒆 𝑷𝒆𝒓𝒖𝒔𝒔𝒆𝒔 𝒑𝒋𝒆𝒔𝒆̈ 𝒆 𝐃𝐮𝐤𝐚𝐠𝐣𝐢𝐧𝐢𝐭, 𝒑𝒆̈𝒓 𝒑𝒋𝒆𝒔𝒆̈𝒏 𝒆 𝒎𝒃𝒆𝒕𝒖𝒓 𝒕𝒆̈ 𝒌𝒂𝒎𝒑𝒊𝒐𝒏𝒂𝒕𝒊𝒕

𝐾𝑙𝑖𝑛𝑒̈, 15 𝑗𝑎𝑛𝑎𝑟 2022 – 𝐸𝑑ℎ𝑒 𝑛𝑗𝑒̈ 𝑡𝑗𝑒𝑡𝑒̈𝑟 𝑓𝑢𝑡𝑏𝑜𝑙𝑙𝑖𝑠𝑡 𝑏𝑟𝑎𝑧𝑖𝑙𝑖𝑎𝑛 𝑖 𝑏𝑎𝑠ℎ𝑘𝑜ℎ𝑒𝑡 𝑘𝑙𝑢𝑏𝑖𝑡 𝑡𝑜𝑛𝑒̈.

Hugo në Klinë kishte arritur gjatë muajit dhjetor të vitit që sapo lam pas, ndërkohë që ishte aktivizuar në pjesen e dytë të ndeshjes ndaj Malishevës, e cila ishte e fundit për stinorin vjeshtor. Ai ka bindur perfundimisht edhe drejtuesit e klubit tonë, që të nënshkruajnë marrëveshje bashkëpunimi me të edhe për pjesën e mbetur të kampionatit. I lindur më 02 Maj 1996, njëzetepesë vjeçari luan në pozitën e mbrojtësit të djathtë, disa nga klubet me të cilat është paraqitur ne futbollin brazilian janë; “Coimbra”, “Nacional Atl. Muriaé”, “Marília”. Hugos i urojmë mirëseardhje dhe shumë suksese me klubin tonë.

TË FUNDIT NGA FUTBOLLI VENDOR /

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Të fundit /

Recent Comments