Monday, January 17, 2022
HomeLIGAT E TJERABUNDESLIGADortmund “manita” ndaj Freiburg, Haaland makineri golash

Dortmund “manita” ndaj Freiburg, Haaland makineri golash

Borussia Dortmund i ka dhënë një shuplakë të fortë skuadrës së Freiburg, duke e mposhtur me rezultatin 5-1 dhe tani numëron tre pikë më pak se Bayern Munich.

Verdhezinjtë e nisën ndeshjen në mënyrë fantastike, duke shënuar dy gola me Meunier brenda 30 minutave të para. Haaland i dha një tjetër goditje Freiburg në shtesën e pjesës së parë.

Freiburg, që po bën një sezon të mirë sivjet, realizoi golin e vetëm me Demirovic. Dortmund e mori sërish skenën, duke realizuar me Haaland të katërtin dhe të pestin gol me Dahoud. Për norvegjezin kjo është ndeshja e tetë radhazi që shënon gol.

TË FUNDIT NGA FUTBOLLI VENDOR /

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Të fundit /

Recent Comments