Sunday, January 16, 2022
HomeFUTBOLLI MBARËKOMBËTARShqiponja e Brojës çmend serbët

Shqiponja e Brojës çmend serbët

Simboli i Shqiponjës ua errëson sytë serbëve dhe mediat vazhdojnë të fryjnë çdo festë normale të çdo futbollisti, i cili kërkon të tregojë origjinën e tij.

Në Serbi konsiderohet si simbol i Shqipërisë së Madhe dhe kështu ka ndodhur edhe pas festës së Armando Brojës, pas golit të shënuar me fanellën e Southampton kundër Burnley.

“Republika.rs” nuk e ka humbur rastin për t’i dhënë ngjyrimin e tyre duartrokitjeve të Dragan Solak, manjatit serb i cili së fundmi ka blerë “Shenjtorët”.

Artikulli i Republika mban këtë titull: “Colak duartrokiti simbolin e Shqipërisë së Madhe: Manjati mbështeti ofendimin e Serbisë në Angli”.

TË FUNDIT NGA FUTBOLLI VENDOR /

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Të fundit /

Recent Comments