Monday, January 17, 2022
HomeFUTBOLLI VENDORZyrtare: Xhevdet Shabani largohet nga Prishtina

Zyrtare: Xhevdet Shabani largohet nga Prishtina

FC Prishtina dhe futbollisti, Xhevdet Shabani e kanë ndërprerë kontratën e bashkëpunimit.

Prishtina nëpërmjet një komunikate konfirmon se me Shabanin i kanë ndarë rrugët me marrëveshje të dyanshme, njofton “fcprishtina.com”.

“Rrapa” erdhi te Prishtina në gusht të vitit 2021 ndërkohë që për kryeqytetasit u paraqit në 13 ndeshje në të gjitha garat.

Prishtina e ka falënderuar Shabanin për kontributin e dhënë në ekip.

Futbollisti kaçanikas te Prishtina erdhi pas aventurës së bujshme te Drita e Gjilanit me të cilën shkroi historinë, ndërsa u stolis me disa trofe dhe bëri paraqitje fantastike në garat evropiane.

TË FUNDIT NGA FUTBOLLI VENDOR /

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Të fundit /

Recent Comments