Monday, January 17, 2022
HomeFUTBOLLI NDËRKOMBËTAR“El Classico” në prag, Barcelona dhe Real Madridi zbulojnë listat me lojtarët...

“El Classico” në prag, Barcelona dhe Real Madridi zbulojnë listat me lojtarët e ftuar

Kanë mbetur edhe dy ditë deri në ndeshjen e madhe të futbollit botëror mes Barcelonës dhe Real Madridit në kuadër të gjysmëfinales së Superkupës së Spanjës.

Dy skuadrat kanë publikuar edhe listat me lojtarët e ftuar për duelin që do të luhet në stadiumin “King Fahd International” në Riad.

Martin Braithwaite, Pedri, Eric Garcia, Sergio Roberto, Wague e Ferran Torres janë mungesat e Xavi Hernandezit te Barcelona.

Image


Në taborin e “mbretërve” janë katër mungesa duke filluar nga Gareth Bale, Dani Carvajal, Mario Diaz e Luka Joviq.

Image


Takimi gjysmëfinal në Superkupën e Spanjës mes dy gjigantëve të këtij shteti do të zhvillohet të mërkurën me fillim nga ora 20:00.

TË FUNDIT NGA FUTBOLLI VENDOR /

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Të fundit /

Recent Comments