Monday, January 17, 2022
HomeFUTBOLLI NDËRKOMBËTARLojtari i Romës futet në izolim, do të mungojë kundër Juventusit

Lojtari i Romës futet në izolim, do të mungojë kundër Juventusit

Roma ka njoftuar se një tjetër lojtar i skuadrës së parë ka rezultuar pozitiv me covid 19. Futbollisti, emri i të cilit nuk bëhet publik për arsye privatësie, ka rezultuar pozitiv në tamponin e dyfishtë që ka bërë gjatë ditës së djeshme.

Lojtari nuk është stërvitur me skuadrën mëngjesin e sotëm dhe Roma ka njoftuar se ai nuk do të jetë prezent në ndeshjen e sotme kundër Juventusit.

“Roma njofton se pas kryerjes së tamponëve molekularë, një futbollist, që ka bërë ciklin e vaksinave, ka rezultuar pozitiv me covid 19. Janë informuar autoritetet shëndetësore dhe lojtari, që gëzon gjendje të mirë ka filluar izolimin”, shkruhet në njoftimin e klubit verdhekuq.

TË FUNDIT NGA FUTBOLLI VENDOR /

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Të fundit /

Recent Comments