Monday, January 17, 2022
HomeFUTBOLLI NDËRKOMBËTARYlli i Manchester City dërgohet në burgun e sigurisë së lartë në...

Ylli i Manchester City dërgohet në burgun e sigurisë së lartë në Britani

Ylli i akuzës për përdhunim Benjamin Mendy, është transferuar në një nga burgjet më të zymta të Britanisë, mes frikës për sigurinë e tij.

Sipas medias britanike The Sun 27 vjeçari i kaloi Krishtlindjet në burgun e sigurisë së lartë Strangeways.

Mbrojtësi frances mbi të cilin rëndojnë shtatë akuza për përudhnim u dërguar në në Mançester më 23 dhjetor. Gjithashtu dhe bashkë i pandehuri Louis Saha Matturie, 40 vjeç mësohet se është zhvendosur atje në të njëjtën kohë.

Burimet janë shprehur për The Sun se ndryshimi erdhi nga akuza e shtatë për përdhunim ndaj Mendyt pasi frika u rrit për sigurinë e tij aty ku ndodhej. Mendy, nga Prestbury, Cheshire, akuzohet për shtatë akuza për përdhunim dhe sulme seksuale që përfshinin katër gra.

Matturie, nga Eçles, Gtr Manchester, përballet me gjashtë akuza për përdhunim dhe një sulm seksual. Ata priten të dalin para gjykatës të premten (7 janar).

TË FUNDIT NGA FUTBOLLI VENDOR /

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Të fundit /

Recent Comments