Thursday, January 20, 2022
HomeFUTBOLLI VENDORZyrtare: Llapi nënshkruan me reprezentuesin e Kosovës

Zyrtare: Llapi nënshkruan me reprezentuesin e Kosovës

Muhamed Llapashtica nga ekipi U19 nënshkruan kontratë profesionale me Llapin. 

Mesfushori defansiv sot nënshkruajti për tri vite e gjysmë me klubin.

18 vjeçari është mesfushor me tipare defanzive dhe reprezentuesi i Kosovës U19.

Llapashtica më pare ishte pjesë e Shkollës së Futbollit ‘Podujeva’ kurse tashmë e tre vite pjesë e Akademisë së Llapit, ku ka shkëlqyer me paraqitje në kategorinë U17 si dhe në dy edicionet e fundit pjesë e U19 ku ishte ndër mesfushorët më të mirë të kësaj gjenerate.

Llapashtica debutoi me skuadrën e parë të Llapit në ndeshjen e Kupës së Kosovës ndaj Kikës.

TË FUNDIT NGA FUTBOLLI VENDOR /

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Të fundit /

Recent Comments