Friday, January 28, 2022
HomeFUTBOLLI MBARËKOMBËTARGoli i muajit në Ligën e Parë të Anglisë fitohet nga Celina

Goli i muajit në Ligën e Parë të Anglisë fitohet nga Celina

Mesfushori kosovar, Bersant Celina është rikthyer në formën e tij më të mirë dhe po shkëlqen me fanellën e Ipswich. Djaloshi nga Kosova ka fituar ccmimin për golin e muajit në Ligën e parë të Anglisë. Në muajin nëntor Celina realizoi një gol spektakolar ndaj Crewe. Goli i tij mori rreth 51% të votave si më i votuari.
“Sapo e godita, e dija se po hynte”, tha Celina për faqen e internetit të klubit.
“Ishte një top i mrekullueshëm nga pjesa e pasme dhe sapo pashë hezitimin në mbrojtje, e kuptova se kisha një hap për të shënuar golin”.
“Kam shënuar disa gola të mirë në karrierën time, por ky ishte më i miri”, tha ai.

TË FUNDIT NGA FUTBOLLI VENDOR /

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Të fundit /

Recent Comments