Monday, January 17, 2022
HomeFUTBOLLI NDËRKOMBËTARCHAMPIONS: Një super gol shtang Chelsea-n, Juventus fiton grupin me “Del Piero-n...

CHAMPIONS: Një super gol shtang Chelsea-n, Juventus fiton grupin me “Del Piero-n e ri”

Chelsea përmbyset, përmbys dhe kapet në fund.
Londinezët kanë barazuar 3-3 kundër Zenit-it dhe kanë dalë të dytët Grupin H të
Champions League.

Një gol në minutën e 94-t ka shtangur kampionët e Europës dhe ka çuar golat e
Werner (2) dhe Lukaku-t.
Në vendin e parë të Grupi H pozicionet Juventus.
Bardhezinjtë kanë mundur me rezultatin e ngushtë 1-0 Malmo-n në shtëpi.

Ndeshja është vendosur nga një gol i Kean në minutën e 18-të.
21-vjeçari është bërë golashënuesi më i ri italian me fanellën e Juventus-it në një
ndeshje të Champions League, pas Alessandro del Piero.

TË FUNDIT NGA FUTBOLLI VENDOR /

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Të fundit /

Recent Comments