Friday, January 28, 2022
HomeFUTBOLLI VENDORDrita fiton derbin ndaj Prishtinës, mban hapin me Ballkanin e Gjilanin

Drita fiton derbin ndaj Prishtinës, mban hapin me Ballkanin e Gjilanin

Drita ka fituar derbin ndaj Prishtinës, të dielën në “Fadil Vokrri”. 1:0 në të mirë të skuadrës gjilanase ishte rezultati i takimit të xhiros së 17-të.

Me këtë fitore, Drita ka mbajtur hapin me dy skuadrat tjera të kreut të tabelës. I ka 31 pikë, dy më pak se Ballkani dhe një më pak se Gjilani.

Ndërkohë Prishtina renditet e pesta. Mbetet me 24 pikë. Marko Simonovski shënoi golin e vetëm në këtë ndeshje. Ai realizoi me goditje me kokë në minutën e 36-të, pas harkimit të Arbnor Mujës.

TË FUNDIT NGA FUTBOLLI VENDOR /

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Të fundit /

Recent Comments