Thursday, January 20, 2022
HomeFUTBOLLI VENDORBallkani fiton në Skenderaj

Ballkani fiton në Skenderaj

Ndeshjen e tensionuar ndërmjet Drenicës dhe Ballkanit të luajtur të shtunën, e kanë fituar mysafirët me rezultatin minimal, 1:0.

Ndeshja i takoi xhiros së 17-të. Golin e vetëm në këtë ballafaqim e ka shënuar qendërmbrojtësi i suharekasve Bajram Jashanica, pesë minuta pas nisjes së pjesës së dytë.

Me pikët e plota të marra në këtë përballje, Ballkani e merr edhe kryesimin në tabelë. Ka 33 pikë në vendin e parë. Ndërkohë, Drenica ka 20 pikë në vendin e gjashtë.

Në xhiron e 18-të, Ballkani e pret Gjilanin kurse Drenica udhëton te Feronikeli.

TË FUNDIT NGA FUTBOLLI VENDOR /

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Të fundit /

Recent Comments