Sunday, January 16, 2022
HomeFUTBOLLI VENDORCaktohen gjyqtarët e javës së 17-të, derbi Prishtina – Drita i besohet...

Caktohen gjyqtarët e javës së 17-të, derbi Prishtina – Drita i besohet gjyqtarit vushtrrias

Superliga e Kosovës në futboll vazhdon në fundjavë me ndeshjet tejet interesante në kuadër të javës së 17-të.

Tashmë është bërë edhe delegimi i gjyqtarëve për këtë xhiro.

Pa dyshim se ndeshja kryesore do të luhet të dielën në “Fadil Vokrri”, aty ku Prishtina do t’i bëjë konak Dritës. Ndeshja kryesore i është besuar gjyqtarit, Dardan Caka me asistentët Fatlum Berisha, Bujar Selimaj, Lirim Jashari dhe në VAR do të jetë Erdall Zasella.

Interesant pritet të jetë edhe dueli mes Dukagjinit dhe Llapit. Këtë ndeshje do ta gjykoj gjyqtari gjilanas, Mervan Bejtullahu me asistentët Hekuran Osmani, Enis Bejtullahu, Burim Jahmurti dhe në VAR do të jetë Valbon Hoxha.

Me poshtë gjeni delegimin komplet të gjyqtarëve:

TË FUNDIT NGA FUTBOLLI VENDOR /

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Të fundit /

Recent Comments