Monday, January 17, 2022
HomeFUTBOLLI NDËRKOMBËTARZYRTARE/ Pak orë para ceremonisë së ”Topit të Artë”, Messi merr një...

ZYRTARE/ Pak orë para ceremonisë së ”Topit të Artë”, Messi merr një tjetër trofe

Pak orë para ceremonisë së ‘’Topit të Artë’’, ylli argjentinas Leo Messi mori çmimin ‘’Pichichi’’ të tetë në karrierë, çmim ky që jepet nga gazeta spanjolle MARCA.

Një çmim historik për Messin pasi ka fituar një sasi rekord prej tyre dhe me shumë mundësi është i fundit në karrierën e tij. Vet drejtori i gazetës spanjolle Huan Ignjacio udhëtoi drejt Parisit me një delegacion të gazetës për t’i dhuruar pleshtit trofeun e golashënuesit më të mire të La Liga-s.

‘’Faleminderit shumë që erdhët në Paris, nuk e di nëse do të shohim dikë që më kalon mua, por mund të them vetëm se është nder të jesh në historia e La Ligë-s spanjolle. Është çmenduri të kalosh Zarran dhe në fund arrita ta kapërcej atë. Unë jam shumë mirënjohës”, ishin fjalët e Lionel Mesit.

Mesi mbetet në krye të renditjes me tetë ‘’Pichichi’’, duke mposhtur me dy Telmo Zarra, i cili ishte shpallur golashënuesi më i mirë i La Liga-s gjashtë herë. Vetëm 3 çmime të tilla për Ronaldon që ndjeu konkurrencën e Lionel Mesit kur ishte te Real Madrid.

TË FUNDIT NGA FUTBOLLI VENDOR /

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Të fundit /

Recent Comments