Friday, January 28, 2022
HomeFUTBOLLI NDËRKOMBËTARTotti nuk ka dyshime mbi Topin e Artë: Nuk e meriton Messi,...

Totti nuk ka dyshime mbi Topin e Artë: Nuk e meriton Messi, ky futbollist duhet ta fitojë

Ka shkruar historinë e futbollit italian me paraqitjet por kurrë nuk ka arritur ta fitojë Topin e Artë. Po flasim për legjendën e Romës, kapitenin e përjetshëm, simboli i qytetit të cilin nuk e tradhtoi kurrë…

Francesco Totti ka folur për ceremoninë e Topit të Artë që do të caktojë sonte fituesin.

Ish-numri “10” i Romës, gjatë një interviste për gazetën katalanase ‘Sport’, është shprehur kështu për temën:

“Jemi mësuar ta shohim të caktuar te një prej Messit dhe Ronaldos, por këtë vit do t’ia jepja Lewandowskit”, tha ai.

Ne vitin 2006, Totti fitoi Kupen e Botes me Italine por cmimin e mori Fabio Cannavaro, shoku i i tij te Italia. /Futbolli.info

TË FUNDIT NGA FUTBOLLI VENDOR /

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Të fundit /

Recent Comments