Monday, January 17, 2022
HomeFUTBOLLI NDËRKOMBËTARSuper Dzeko mposht Shakhtar, Ajax përmbys Besiktasin

Super Dzeko mposht Shakhtar, Ajax përmbys Besiktasin

Inter ka mposhtur 2-0 Shakhtar në javën e pestë të Grupit D dhe ka shkuar vetëm një hap larg 1/8-ave të Champions League.

Një kualifikim që do të zyrtarizohej nëse Sheriff nuk do të arrijë të fitojë kundër Real Madrid.

Protagonisti i ndeshjes në San Siro ka qenë Edin Dzeko, autor i dy golave në harkun e gjashtë minutave (61′, 67′) që i kanë dhuruar një fitore të rëndësishme zikaltërve.

Fiton edhe Ajax, që ka blinduar Grupin C falë lojtarit surprizë të këtij sezoni të Champions League.

Holandezët kanë fituar 2-1 me përmbysje në fushën e Besiktasit falë dy golave të shënuar nga Haller, i aktivizuar në pjesën e dytë.

27-vjeçari, me golat e shënuar në minutën e 54-t dhe 69-të, është bërë lojtari i parë në historinë e Champions-it që shënon 9 gola në pesë ndeshjet e para të karrierës të luajtura në këtë kompeticion. Haller ka thyer rekordin e Haaland

TË FUNDIT NGA FUTBOLLI VENDOR /

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Të fundit /

Recent Comments