Sunday, January 16, 2022
HomeFUTBOLLI VENDORFFK shtyn ndeshjet e nesërme

FFK shtyn ndeshjet e nesërme

Komisioni i Garave i Superligës dhe Ligës së Parë njofton opinionin dhe klubet se ndeshjet e javës së 15-të në BKT Superligë, të parapara për t’u zhvilluar të mërkurën, shtyhen për ditën e enjte për shkak të shpalljes ditë zie në Republikën e Kosovës pas aksidentit tragjik në Bullgari, ku humbën jetën shumë shqiptarë nga Maqedonia e Veriut. Një vendim i tillë bazohet në nenin 19 të Rregullores së Garave.

TË FUNDIT NGA FUTBOLLI VENDOR /

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Të fundit /

Recent Comments