Sunday, January 16, 2022
HomeFUTBOLLI VENDORAksidenti në Bullgari; Kreu i FFK-së: Bashkëndjej me familjet e viktimave

Aksidenti në Bullgari; Kreu i FFK-së: Bashkëndjej me familjet e viktimave

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, ka reaguar për tragjedinë e ndodhur ne Bullgari, ku  njoftohet se kanë humbur jetën 46 qytetarë të Maqedonisë së Veriut në autobusin që po kthehej nga Turqia.

“Në këtë ditë të rëndë bashkëndjej dhimbjen me të gjitha familjet shqiptare në Maqedoninë e Veriut që humbën më të dashurit e tyre në aksidentin tragjik në Bullgari.

Ngushëllimet më të sinqerta për familjet e viktimave dhe për bashkëkombësit tanë, derisa të mbijetuarve të kësaj tragjedie u dëshiroj shërim të shpejtë!”, ka shkruar presidenti i FFK-së në profilin e tij në Facebook.

TË FUNDIT NGA FUTBOLLI VENDOR /

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Të fundit /

Recent Comments