Monday, January 17, 2022
HomeFUTBOLLI NDËRKOMBËTARRonaldo do që ky trajner të zëvendësojë Solskjaerin te Man United

Ronaldo do që ky trajner të zëvendësojë Solskjaerin te Man United

Cristiano Ronaldo ka kërkuar që trajneri aktual i Spanjës, Luis Enrique, të marrë drejtimin e Manchester Unitedit, sipas burimeve të Sky Sports.

United pritet të konsiderojë Enriquen si një zëvendësues të mundshëm të Ole Gunnar Solksjaer, i cili u shkarkua këtë mëngjes.

Mendohet se ish-trajneri i Barcelonës do të ishte i interesuar të fliste me zyrtarët e Unitedit, dhe tani kuptohet se ai do të kishte mbështetjen e Ronaldos, i cili mendon se spanjolli është kalibri i duhur i trajnerit për t’i mundësuar Unitedit të konkurrojë me Manchester Cityn, Liverpoolin dhe Chelsean.

Enrique fitoi tripletën me Barcelonën në vitin 2015.

Ish-trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, i cili është pa punë që kur u largua nga Bernabeu në maj, dhe menaxheri aktual i Ajaxit, Erik Ten Hag, janë gjithashtu emra që United pritet të marrë në konsideratë.

Trajneri i Leicesterit, Brendan Rodgers, është sugjeruar gjerësisht për këtë rol, por ai hodhi poshtë spekulimet javën e kaluar, duke thënë se ishte i lumtur që do të qëndronte në King Power Stadium.

TË FUNDIT NGA FUTBOLLI VENDOR /

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Të fundit /

Recent Comments