Thursday, January 20, 2022
HomeFUTBOLLI NDËRKOMBËTARLiverpooli i pamëshirshëm për Arsenalin

Liverpooli i pamëshirshëm për Arsenalin

Liverpooli është treguar i pamëshirshëm në derbin e xhiros së 12-të në Premier League kundër Arsenalit. Reds triumfuan me rezultat bindës 4:0 në “Anfield”.

Seria e golave u hap tek në minutën e 39-të me Sadio Manen. Pjesa e dytë rezervoi edhe tri gola për skuadrën e Jurgen Klopp.

Diogo Jota (52’), Mohamed Salah (74’) dhe Minamino (77’) u futën në listën e realizatorëve. 

Topçinjtë e kishin të pamundur të reagonin ndaj një Liverpooli që sulmonte pandërprerë. 

Liverpooli ngrihet në pozitën e dytë me 25 pikë, kurse Arsenali është i pesti me 20 pikë.

TË FUNDIT NGA FUTBOLLI VENDOR /

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Të fundit /

Recent Comments