Thursday, January 20, 2022
HomeFUTBOLLI VENDORZYRTARE: Prishtina shkëput bashkëpunimin me trajnerin Zekirija Ramadani

ZYRTARE: Prishtina shkëput bashkëpunimin me trajnerin Zekirija Ramadani

Klubi futbollistik, Prishtina dhe trajneri Zekirija Ramadani e kanë shkëputur bashkëpunimin.

“FC Prishtina njofton “Plisat” dhe opinion futbolldashës që e ka ndërprerë bashkëpunimin me trajnerin Zekirija Ramadani”, thuhet në komunikatën e lëshuar nga kampioni aktual i Kosovës në futboll.

“Timonieri” nga Shkupi iu bashkua Prishtinës në shtator të vitit 2020.

Ai së bashku me stafin e tij arriti që te Prishtina ta rikthejë titullin pas tetë edicioneve, andaj klubi e falënderon përzemërsisht për punën e bërë dhe i dëshiron përzemërsisht suksese në karrierë.

Ramadani është një ndër trajnerët më të suksesshëm që ka punuar në Kosovë, pasi me tri skuadra të ndryshme e ka fituar titullin kampion, Prishtinën, Trepçën ’89 dhe Feronikelin.

TË FUNDIT NGA FUTBOLLI VENDOR /

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Të fundit /

Recent Comments