Friday, January 28, 2022
HomeFUTBOLLI VENDORGjilani dhe Prishtina ndajnë pikët, “buzëqeshin” Drita dhe Ballkani

Gjilani dhe Prishtina ndajnë pikët, “buzëqeshin” Drita dhe Ballkani

Ka përfunduar pa fitues takimi i javës së 13-të midis Gjilanit dhe Prishtinës.

Ndeshja në Gjilan u mbyll baras 1-1 me Prishtinën që kaloi e para në avantazh.

Mendurim Hoti ia dha avantazhin kampionëve në fuqi në minutën e 31-të.

Me epërsinë e prishtinasve u mbyll edhe frakisoni i parë.

Në pjesën e dytë Useini i Gjilanit u ndëshkua me karton të kuq, duke u menduar se Gjilani u dorëzua.

Megjithatë për “kuqebardhët” u akordua penallti ku Progni barazoi shifrat në minutën e 67-të.

Gola më nuk pati me ekipet që ndan pikët.

Këtij rezultati i gëzohen më së shumti Drita dhe Ballkani.

TË FUNDIT NGA FUTBOLLI VENDOR /

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Të fundit /

Recent Comments