Monday, January 17, 2022
HomeFUTBOLLI NDËRKOMBËTARSuperkompjuteri parashikon tabelën finale të Premierligës: Tri vendet e para me një...

Superkompjuteri parashikon tabelën finale të Premierligës: Tri vendet e para me një pikë dallim

Një parashikim nga një “Superkompjuter”, se cila skuadër do të jetë fituese e Premierligës ka marrë vëmendje të madhe.

“Superkompjuteri” ka parashikuar një fund emocionues për skuadrat angleze, ku 3 skuadrat e para në tabelë i ndan vetëm 1 pikë.

Tabela e krijuar nga “Fiverthirtyeight.com”, ka shpallur fitues të kampionatit Manchester Cityn me 82 pikë, ndërsa në vendin e dytë është renditur Liverpool me pikë të njëjtë me Manchester City, derisa në vendin e tretë Chelsea me 81 pikë, 1 pikë më pak se dy skuadrat e para.

Manchester United është renditur në vendin e katërt me 64 pikë, 18 pikë larg vendit të parë.

Arsenal dhe Tottenham janë të renditur ekzaktësisht në vendin e 6 dhe 8, ndërsa surprizë është renditja e Neëscastle në vendin e parafundit, ku kalohet nga Watford, ndërsa në fund renditet Norwich, ku aktivizohet edhe lojtari kosovar, Milot Rashica.

TË FUNDIT NGA FUTBOLLI VENDOR /

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Të fundit /

Recent Comments