Sunday, January 16, 2022
HomeFUTBOLLI VENDORPrishtina merr fitoren e parë në shtëpi, e mposht me vështirësi Drenicën

Prishtina merr fitoren e parë në shtëpi, e mposht me vështirësi Drenicën

Prishtina e ka mposhtur Drenicën në derbin e javës së 12-të të Superligës së Kosovës në futboll. Prishtina fitoi 1:0 në “Fadil Vokrri”, të dielën. Golin e vetëm e shënoi Besnik Krasniqi në minutën e 83-të.

Ai shënoi nga zona, pas një topi që mori nga Otto John.

Me këtë fitore, Prishtina ka kaluar në pozitën e pestë me 16 pikë. Për Drenicën ishte humbja e tretë në pesë ndeshjet e fundit e dhe katërta në këtë sezon. Me 20 pikë të mbledhura, Drenica ka rënë në vendin e katërt.

TË FUNDIT NGA FUTBOLLI VENDOR /

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Të fundit /

Recent Comments