Friday, January 21, 2022
HomeFUTBOLLI NDËRKOMBËTARSuper Vinicus kthen Real-in në krye të La Liga-s

Super Vinicus kthen Real-in në krye të La Liga-s

Real Madrid është kthyer te fitorja në La Liga pas barazimit pa gola të marrë në shtëpi kundër Osasuna-s në mesjavë.

Skuadra e Carlo Ancelotti-t ka mundur 2-1 Elche-n në transfertë falë dy golave të Vinicius Junior.

Braziliani ka zhbllokuar ndeshjen në minutën e 22-të dhe ka dyfishuar avantazhin e të tijve në të 73-ën me një golazo.

Elche, që ka mbetur me dhjetë lojtarë në minutën e 6 3-të, ka arritur të ngushtojë diferencat në minutën e 86-të me Milla-n, i cili ka përfituar nga një gafë në mbrojtjen e miqve.

Gjithsesi, Los Blancos kanë arritur ta mbrojnë avantazhin dhe të sigurojnë tri pikët.

TË FUNDIT NGA FUTBOLLI VENDOR /

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Të fundit /

Recent Comments