Friday, January 28, 2022
HomeFUTBOLLI VENDORDallku ankohet në referim: Penalltitë e tilla nuk i ndihmojnë askujt

Dallku ankohet në referim: Penalltitë e tilla nuk i ndihmojnë askujt

Dukagjini dhe Gjilani janë ndarë baras në xhiron e 12-të të Superligës së Kosovës.

Pas takimit, trajneri Armend Dallku komentoi takimin dhe përgëzoi Gjilanin për lojën.

“Meritum më shumë, por për pak sa nuk humbëm edhe këtë pikë. Dëshira e të gjithëve ishte që të jepnim gol.

“Më gëzon fakti që lojtarët po e kryejnë detyrën sikurse edhe jemi pajtuar. Nuk e kemi lënë që të rrezikojmë shumë, neve na mbetet punë për të bërë. Me një angazhim të tillë, mund të dalim nga fundi i tabelës”.

“Më pengon fakti që jemi pezulluar disa herë nga penalltitë këtë sezon, për një shtyrje të vogël për një prekje të vogël, jemi duke u penalizuar. Loja e futbollit është një lojë burrash dhe ashtu duhet të luajmë”, tha Dallku për Art Sport.

TË FUNDIT NGA FUTBOLLI VENDOR /

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Të fundit /

Recent Comments