Friday, January 21, 2022
HomeFUTBOLLI NDËRKOMBËTARVdekja tragjike e Emiliano Salas, dënohet përfundimisht organizatori i fluturimit

Vdekja tragjike e Emiliano Salas, dënohet përfundimisht organizatori i fluturimit

Dean Henderson, organizatori i fluturimit në të cilin Emiliano Sala dhe piloti David Ibbotson humbën jetën në janar 2019 në Kanalin Anglez, u shpall fajtor nga Gjykata e Cardiff-it.

Jurisë iu deshën shtatë orë e gjysmë për të gjykuar 67-vjeçarin.

Henderson kishte autorizuar Ibbotson të fluturonte pavarësisht se ky i fundit nuk kishte licencë për të transportuar civilë.

Më 12 nëntor do të dihet masa e dënimit, teksa Henderson mund të përballet me deri në pesë vjet burg. 

TË FUNDIT NGA FUTBOLLI VENDOR /

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Të fundit /

Recent Comments