Thursday, January 20, 2022
HomeLIGAT E TJERABUNDESLIGANë Spanjë janë të sigurtë: “Topi i Artë” për Lewandowskin, Messi i...

Në Spanjë janë të sigurtë: “Topi i Artë” për Lewandowskin, Messi i mposhtur

“Topin e Artë do ta fitojë Robert Lewandowski,” siguria vjen nga Spanja pasi Marca ka publikuar tashmë rënditjen përfundimtare të çmimit pasi javën e kaluar u mbyll votimi për gazetarët, kapitenët dhe trajnerët e kombëtareve.

Çmimi do të jepet më 29 nëntor, e gazeta spanjolle me siguri do të ketë listën e duhur. Sulmuesi i Bayern Munich ka mposhtur Messin dhe Benzeman.

Asgjë për të bërë për Jorginhon, fituesin e Ligës së Kampionëve dhe të Euro 2020, përfundon në vendin e pestë.

Zhgënjim i madh për Cristiano Ronaldon i cili renditet i nënti, i mundur edhe nga Salah, Mbappe, Kane dhe Haaland.

RENDITJA:

1- Robert Lewandowski (Bayern Munich)
2- Leo Messi (PSG)
3- Karim Benzema (Real Madrid)
4- Mohamed Salah (Liverpool)
5- Jorginho (Chelsea)
6- Kylian Mbappe (PSG)
7- N ‘ Golo Kanté (Chelsea)
8- Erling Haaland (Bortmund)
9- Cristiano Ronaldo (Man. United)
10- Kevin de Bruyne (Man. City)
11- Gianluigi Donnarumma (PSG)
12- Luka Modric (Real Madrid)
13- Giorgio Chiellini (Juventus)
14- Harry Kane (Tottenham)
15- Bruno Fernandes (Man. United)
16- Ruben Dias (Man. City)
17- Romelu Lukaku (Chelsea)
18- Pedri (FC Barcelona)
19- Neymar (PSG)
20- Riyad Mahrez (Man. City) 

TË FUNDIT NGA FUTBOLLI VENDOR /

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Të fundit /

Recent Comments