Sunday, January 16, 2022
HomeFUTBOLLI NDËRKOMBËTARDe Ligt kërkohet nga gjiganti evropian

De Ligt kërkohet nga gjiganti evropian

Te Juvja kanë nisur të shqetësohen. Chelsea ka trokitur në derën e Zonjës së Vjetër dhe po kërkon shërbimet e Matthijs de Ligt. Sipas asaj që raporton BBC, londinezët po këmbëngulin për mbrojtësin holandez dhe po mendojnë ta afrojnë atë që në merkaton e janarit.

Tunchel mund të humbasë dy nga mbrojtësit kryesorë, Antonio Rudiger dhe Andrea Christensen dhe nevoja për një mbrojtës të ri është emergjente. I pari në listën e bluve është mbrojtësi holandez i Juventusit, por jo vetëm.

Bashkë me të në listë është edhe Jules Kounde i Sevillas. 22-vjeçari francez ka kohë që është në listën e dëshirave të Chelsea dhe pritet që të fillojnë negociatat zyrtare midis dy klubeve. 

TË FUNDIT NGA FUTBOLLI VENDOR /

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Të fundit /

Recent Comments