Thursday, January 20, 2022
HomeFUTBOLLI NDËRKOMBËTARPërmbysje spektakolare, West Ham mund Evertonin, katër gola për 13 minuta

Përmbysje spektakolare, West Ham mund Evertonin, katër gola për 13 minuta

Dy ndeshje si titullar dhe dy gola për Armando Brojën në Premier League.

Sulmuesi i Shqipërisë ka qenë përsëri protagonist në Angli me Southmapton.  20-vjeçari ka realizuar golin që ka çuar përkohësisht shifrat në 2-1 në favor të Shenjtorëve, duke finalizuar në mënyrën e duhur një kundërsulm të shpejtë.

Megjithatë, Southampton nuk ka arritur të marrë tri pikët kundër Burnley-t për shkak të golit të shënuar nga Cornet në minutën e 57-të.

Fitore e çmendur e Ëatfordit të Claudio Ranierit në fushën e Evertonit të Benitezit. Vendasit, në fakt, kanë qenë në avantazh 2-1 deri në minutën e 78-të, por skuadra e trajnerit italian ka arritur të përmbysë gjithçka dhe të marrë fitoren me katër gola të shënuar në harkun e 13 minutave.

Janë mbyllur në barazim ndeshjet Crystal Palace – Newcastle dhe Leeds-Wolves.

TË FUNDIT NGA FUTBOLLI VENDOR /

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Të fundit /

Recent Comments