Friday, January 21, 2022
HomeFUTBOLLI NDËRKOMBËTARFormacionet zyrtare: Napoli do rikthimin në vendin e parë ndaj Torinos, Rrahmani...

Formacionet zyrtare: Napoli do rikthimin në vendin e parë ndaj Torinos, Rrahmani titullar

Napoli do të kërkojë rikthimin në pozitën e parë në tabelë kudnër Torinos.

Napolitanët luajnë në “Diego Armando Maradona” kundër Torinos, në kuadër të xhiros së tetë kampionale në Serie A.

Në fushë për Napolin nga minuta e parë është mbrojtësi i Kombëtares së Kosovës, Amir Rrahmani.

Të besuarit e Spallettit për momentin janë në vendin e dytë me 21 pikë, një më pak se Milani lider.

Ndërkohë, Torino renditet e 13-ta me tetë pikë. Ndeshja ndërmjet Napolit dhe Torinos starton nga ora 18:00.

Formacionet zyrtare:

Napoli: Ospina; Di Lorenzo, Rrahmani, Koulibaly, Mário Rui; Fabián Ruiz, Anguissa, Zielinski; Politano, Osimhen, Insigne

Torino: Vanja; Djidji, Bremer, Rodríguez; Singo, Lukic, Mandragora, Aina; Linetty, Brekalo, Sanabria

TË FUNDIT NGA FUTBOLLI VENDOR /

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Të fundit /

Recent Comments