Friday, January 21, 2022
HomeFUTBOLLI NDËRKOMBËTARChelsea mposht minimalisht Brentfordin e pafat!

Chelsea mposht minimalisht Brentfordin e pafat!

Chelsea ka mposhtur minimalisht Brentford më shtëpinë e këtyre të fundit në kuadër të ndeshjes së tetë të Premier League.

Ka mjaftuar një gol i anësorit, Chillwell në fundin e pjesës së parë për të vendosur fatet e kësaj ndeshjeje.

“Blutë e Londrës” rikthehen të fitorja pas humbjes me Manchester City-t dhe ngjitet i vetëm në krye të klasifikimit me 19 pikë, ndërsa në vendin e dytë vjen Liverpool me 18 pikë.

Brentford, ekipi suprizë i këtij sezoni në Angli, pozicionohe në vendin e shtatë me 12 pikë.

TË FUNDIT NGA FUTBOLLI VENDOR /

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Të fundit /

Recent Comments