Friday, January 28, 2022
HomeFUTBOLLI NDËRKOMBËTARItali-Belgjikë dhe Spanjë-Francë, Liga e Kombeve ofron sot spektakël

Itali-Belgjikë dhe Spanjë-Francë, Liga e Kombeve ofron sot spektakël

Kompeticioni më i ri evropian i futbollit që u lansua nga FIFA dhe UEFA ne vitin 2020, Liga e Kombeve, do të kurorëzohet sonte me finalen e madhe ndërmjet Spanjës dhe Francës.

Finalja e madhe do të zhvillohet në stadiumin “Giuseppe Meazza” me fillim nga ora 20:45. Në gjysmëfinale Spanja e mposhti Italinë, kurse Franca triumfoi me përmbysje të rezultatit ndaj Belgjikës.

Por, para finales, ky kompeticion ofron një tjetër ndeshje shumë interesante e cila do të jetë e vlefshme për vendin e tretë e ku do të ballafaqohen Italia dhe Belgjika.

Kjo ndeshje do të zhvillohet në stadiumin e Juventusit të njohur si “Allianz Arena” me fillim nga ora 15:00.

TË FUNDIT NGA FUTBOLLI VENDOR /

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Të fundit /

Recent Comments