Monday, January 17, 2022
HomeFUTBOLLI NDËRKOMBËTARShqipëria fiton në Hungari dhe mban gjallë ëndrrën për në Botëror

Shqipëria fiton në Hungari dhe mban gjallë ëndrrën për në Botëror

Fitore madhështore në Budapest e Shqipërisë! Një kryevepër e Brojës, i ka dhuruar 3 pikë të arta kombëtares kuqezi në përballjen ndaj Hungarisë.

Me një veprim fenomenal nga e djathta e zonës, talenti 20-vjeçar, tundi rrjetën e portierit Gulashi, duke mbajtur gjallë ëndrrën për në Botëror.

Shqipëria tash është e dyta në renditje dhe rrit maksimalisht shpresat për kualifikim në Kampionatin botëror.

TË FUNDIT NGA FUTBOLLI VENDOR /

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Të fundit /

Recent Comments